Neuschwaisten

Neuschwaisten je pohádkový zámek, který zdá zajisté každý milovník pohádek. Pohled na zámek je často využíván například v Disneyho pohádkách (hrad Šípkové Růženky).

Castle_NeuschwansteinTyčí se vysoko na skalnatém vrcholku bavorský Alp. Tento jedinečný zámek si nechal postavit bavorský panovník Ludvík II. jako své útočiště a zároveň jako operní scénu pro Richarda Wagnera. Zámek je postaven ze světle šedé žuly. I přes svůj půvabný vzhled by snad žádný architekt toto dílo neocenil, jelikož je na stavbě spojení snad všech možných stavebních a architektonických slohů, jak z venku tak i uvnitř zámku. Neuschwaistein působí jako velmi romantické místo, bohužel je však velmi špatně dostupný.

Trůnní sál

450px-Neuschwanstein_BodenSál byzantského stylu byl dokončen až po smrti Ludvika II., bohužel se tedy jeho dokončení nedožil, přesto bylo vše postaveno podle jeho plánů. Sálu dominuje mramorové schodiště vedoucí na prázdné pódium, na kterém měl původně stát královský trůn, jelikož na něj nezbyly peníze, nebyl nikdy postaven. Sál patří mezi nejkrásnější a nejznámější místo na zámku.

Jídelna

Její dekorace jsou z vyřezávaného dřeva.

Ložnice

Ložnice zámku Neuschwaisten byla navržena a postavena v novogotickém stylu. Řezbářské práce trvaly zhruba 4,5 roku než byly dokončeny. Hned vedle ložnice si nechal Ludvík II. postavit umělou jeskyni se sádrovými stalaktity mechanickým měšcem a tryskající fontánou. Za dalšími dveřmi ložnice byla zimní zahrada s pěkným výhledem na Füssenskou planinu plnou pomerančovníků a palem.

Pěvecký sál

Napodobuje stejný salón na hradě Wartburg.

Studovna

Studovnu nechal panovník Ludvík II. vystavět v gotickém stylu. Představuje historii hradu Wartburg.